فرم جستجو

  • امیرالمومنین حضرت امام علی(علیه‌السلام): پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.(نهج‌البلاغه، حکمت ۴۷۴)

اسلام ناب محمدی (صلی لله علیه و آله و سلم) مکتب جهاد و اجتهاد است و تاکنون به برکت راهبردهای مبتنی بر چشم انداز آرمانی آن که در نظر و عمل حضرت امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری متجلی گردیده ، توفیقات عظمیم چون پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس ، بیداری امت و امیدواری مستضعفان ، و طرح الگوها و گرایشات بی بدیل و نوینی در عرصه ی فرهنگ  و تمدن بشری را موجب شده است .

این حقیقت درخشان که بر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت اتکاء داشته ، استکبار جهانی را در رویا رویی مستمر و آشتی ناپذیر با آن قرار داده و آنها را بیش از پیش بر این عقبه ی اصیل و عمق استراتژیک قدرت معنوی ، فرهنگی ، اجتماعی مسلمین و به ویژه پیروان فرهنگ عاشورایی واقف گردانیده به نحوی که تلویحاً و تصریحاً بر جذف و استحاله ی آن کوشیده اند و بنا دارند که مولقفه ی اصلی قدرت ملی ما را که همانا ایثارو جهاد و شهادت است در مرکز آماج های فتنه و تهاجم خود قرار دهند .

کانون اصلی این فرهنگ در هویت دینی – انقلابی ملت ایران و تجسم عینی آن شهدا و ایثارگران و وارثان شهادت و حاملان عزت و ایثار هستند که دامنه ی اثرشان خاورمیانه را شور و شعوری جهاد گستر بخشیده است .

هر شهید پرچمی از استقلال و شرف این ملت است و جانبازان و آزادگان سرافراز ، اسطوره های شرف و فضیلت هستند و اعتلای همه جانبه آنان «فرض حیات انقلاب» و تضمین امکان باز تولید مستمر نظام و ارکان و مقوّمات آن است .

ادای حق عظیم شهیدان و ایثارگران و خانواده های معظم آنان ، که حق حیات و عزت و سربلندی ایران اسلامی است ، جز با معرفت و عمل به تکالیف انقلابی توسط همه ی آحاد و اقشار جامعه میسور نیست ، معرفت به رتبه ی والای شهادت و ایثار و پایبندی به لوازم این ارزش بزرگ اسلامی به گونه ای که حیات جاودانه و حضور دائم شهیدان در عرصه زندگی جامعه احساس شود ، ایثارگران و شهیدان و خانواده های آنان در قله ی عزت و حرمت قرار گرفته و نماد پاسداری از انقلاب باشند ، فضای جامعه آکنده از عطر شهادت و ایثار باشد و شهادت رفیع ترین مرتبه یبندگی و سرچشمه خوبی ها و فضیلت ها تلقی گردد و فرزندان شاهد «و ایثارگر» در اداره ی امور جامعه و حلم بار امانت و پاسداری از میراث عزت و راه و رسم فداکاری توانا و میدان دار اصلی باشند .

و با افضل نهادها ، افضل خدمت ها برای افضل ارزش ها تحقق یابد و برای اقامه این ضرورت و تکلیف همگانی ، ظرفیت های فراتر از محدوده ی نهادهای ایثارگران ، بسیج شوند .

جامعه ی هدف بنیاد (شامل شهدا ، جانبازان ، آزادگان و خانواده های معظم آنان) در جایگاه و مرتبه ای از عزت و منزلت ، رشد و خودباوری ، دانایی و توانایی  و کفایت معیشتی – اقتصادی قرار دارد که خود و ارزش هایشان از حمایت نو تکرمی عمیق و وسیع مردمی در سطح کشور برخوردار بوده و قادر می باشند نقش اساسی و موثر در اقتدار فرهنگی – اجتماعی نظام و تداوم هویت اصلی دینی – انقلابی ملت ایران ایفا نموده و الهام بخش امت اسلامی در پرتو فرهنگ ایثار ، جهاد و شهادت باشند .