فرم جستجو

  • امیرالمومنین حضرت امام علی(علیه‌السلام): پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.(نهج‌البلاغه، حکمت ۴۷۴)

بیانیه منشور (اصول رفتاری و اخلاقی کارکنان)

کارکنان نهاد مقدس بنیاد شهید و امورایثارگران براساس اهداف و وظایف اسلامی، انسانی، مهرورزی و تکریم بهترین خلق خدا (شهداء و ایثارگران) و با اعتقاد راسخ به ضرورت دفاع از ارزش‌های والای انسانی، تسکین آلام و حمایت از زندگی و سلامت ایثارگران در راستای تعالیم انسان ساز دین مبین اسلام، ضمن سرلوحه قراردادن سیره پیامبران و ائمه اطهار (علیه السلام) و رهنمودهای بنیانگزار انقلاب اسلامی (رحمت ا... علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با ایمان به اراده خالق هستی خود را پایبند به اصول منشوراخلاقی به شرح ذیل می دانیم:
1- با ایمان راسخ به خداوند متعال و درجهت کسب رضایت حق تعالی، رعایت ارزش‌های دینی، مبانی اخلاقی و در راستای سیاست‌های کلی و سند چشم اندازبنیاد؛ ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف را سرلوحه امور خود قرار می‌دهیم.
2- مأموریت فرهنگی نهاد در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با نوآوری و جدیت تمام دنبال می‌نماییم.
3- به کرامت و منزلت انسانی، احترام، عدل و انصاف در برخورد با همکاران و جامعه ایثارگری به دور از هر گونه منافع شخصی و گرایش‌های خاص اعتقاد راسخ داریم.
4- با رعایت نظم آراستگی، وقت شناسی، مسئولیت پذیری، ادب، نزاکت، عدالت و انصاف، آماده پذیرش مراجعین در کلیه واحدهای ذیربط هستیم و بهیود مستمر در ارتقای اثربخشی، امانت داری، رازداری، آراستگی ظاهری و خود کنترلی را درمحیط و فضای کاری بنیاد که به عنوان دستگاه عصمت و طهارت می‌باشد محقق می‌نماییم.
5- باور داریم: عزت، احترام و تکریم مراجعین از مهم‌ترین مسئولیت‌های ما است. لذا تمام تلاش خود را معطوف حفظ شخصیت و جایگاه مراجعین در فرآیند ارائه خدمات خواهیم نمود.
6- درراستای انجام وظایف سازمانی، خود را موظف می دانیم در حوزه فعالیت خود اطلاعات و توضیحات کافی مورد نیاز مراجعین را براساس قوانین و ضوابط ابلاغی ارائه می‌نماییم.
7- انتقادها و پیشنهادهای مراجعین در کلیه امور مربوط را پذیرا بوده و درجهت ارج نهادن به نظرات ایشان، از آن به عنوان زمینه سازرشد و ارتقاء خدمات استفاده خواهیم نمود.
8- همکاران خود را به عنوان با ارزش‌ترین سرمایه بنیاد که در افضل نهادها انجام وظیفه می‌نمایند ارج نهاده و در جهت ارتقاء نگرش، دانش، بینش ومهارت آنان در چارچوب اهداف تلاش نموده و ایجاد فرصت ارتقاء را بهترین بستر برای ارائه خدمات می دانیم.
9- برای توسعه و پیشرفت پایدار ایران اسلامی و حفظ مصالح و منافع نظام با تمام توان در جایگاه فردی و سازمانی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود.
10- سهیم سازی ایثارگران در تصمیم سازی و اجرای برنامه‌های درون سازمانی و برون سازمانی را به عنوان سیاست راهبردی بنیاد پی گیری می‌نماییم.
11- تمامی تلاش خود را در جهت سوق دادن قوانین، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری درون سازمانی و برون سازمانی به سمت نیازهای واقعی ایثارگران معطوف می‌نماییم.
12- همیشه و درهمه حال رضایت خداوند متعال را مد نظرقرار داده و برآنچه که برآن امر یا نهی فرموده‌اند توجه کامل داشته و او را ناظر براعمال و کردار خود می دانیم و به کاربستن روحیه بسیجی، برگرفته از روحیه ایثارشهادت را ضروری و مورد انتظار مراجعین می دانیم.